Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Chalupa Apollon


Labyrint v Teplických skalách

17 km /

V Teplických skalách na Broumovsku se nachází nejrozsáhlejší skalní labyrint ve střední Evropě, který byl objevený teprve v roce 2006.

Nachází se nedaleko Adršpašských skal. Skalní město na severu východních Čech patří mezi výletní destinace už od 18. století, kdy mohutný požár zničil stromy v okolí, a tak skály ještě více vynikly.

Nejznámější turistický okruh je dlouhý 6 kilometrů a oproti sousedním Adršpašským skalám je fyzicky náročnější. Na cestě mezi vysoko se tyčícími skalami narazíte na Housenku, Řeznickou sekeru, Krakonošovu harfu nebo Ruku se zmrzlinou. Mezi nejvyšší a taky nejslavnější útvary Teplických skal patří Skalní koruna, Martinské stěny a Chrámové stěny, kde se nachází jeskynní labyrint Poseidon, který je dlouhý 27 kilometrů. Zajímavostí tohoto skalního města je také oblast nazvaná Sibiř, kde narazíte na sníh i v letních měsících. Soutěsky jsou zde mimořádně hluboké, a tak do nich nedosáhnou sluneční paprsky. Když budete mít štěstí, můžete zahlédnout ohrožené sokoly.

Všeobecné podmínky pronájmu | Ubytovací řád | Sdílet s přáteli


© 2022 ChalupaApollon.cz