Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Chalupa Apollon


Rozhledna na Markoušovickém hřebeni

/ 2 Km

Slavětínská rozhledna, též známá jako Markoušovická rozhledna, se nachází na bezejmenném vrcholu s kótou 708 m n. m. v Jestřebích horách. Rozhledna stojí v lesích v katastrálním území Slavětín u Radvanic na rozmezí obce Velké Svatoňovice,Radvanice a Trutnov v okresu Trutnov, asi 1 km severně od vsi Markoušovice.

Z plošiny je panoramatický výhled na Krkonoše (Žalý, Černá hora, Luční hora, Studniční hora a Sněžka), Rýchory, větrné elektrárny ve Zlaté Olešnici, Žacléř, Janský vrch, Janovické rudohoří (Skalnik), Vraní hory (Královecký Špičák), Krzeszów, Trójgarb, Chełmiec, Góry Kamienne (Lesista Wielka, Stożek Wielki, Waligóra), Javoří hory (Ruprechtický Špičák), Soví hory (Velká Sova), Adršpašsko-teplické skály (Čáp), Ostaš, Broumovské stěny, Stolové hory (Velká Hejšovina), Králický Sněžník, Náchodský zámek, Rtyňsko, Úpicko, Kunětickou horu, Liščí horu, Čížkovy kameny, Zvičinu, větrnou elektrárnu Vítězná, Kumburk, Tábor, Kozákov, Poříčí a blízké okolí.

 

Všeobecné podmínky pronájmu | Ubytovací řád | Sdílet s přáteli


© 2022 ChalupaApollon.cz